Duża działka pod zabudowę mieszkaniową, MPZP

Działka (Mieszkaniowa) na sprzedaż
750 000,00 PLN , Pow. 33 500 m2
Drukuj ofertę
Drukuj ofertę
Typ nieruchomości:
Działka
Powierzchnia:
33 500 m2
Typ transakcji:
sprzedaż
Lokalizacja:
Mierzyno
Numer oferty:
554577
Cena za m2:
22,39 PLN
OFERTA NA WYŁĄCZNOŚĆ, DOSTĘPNA TYLKO W BIURZE ONYX HOME!

Mierzyno, gmina Gniewino, powiat Wejherowo, województwo pomorskie - działka o całkowitej powierzchni 3,35 ha.

Nieruchomość objęta jest MPZP, położona na skraju miejscowości, kształt działki nieregularny, zróżnicowany pod kątem ukształtowania powierzchni i szaty roślinnej. Pierwotnie działka wykorzystywana do celów rolniczych (z fragmentem lasu), obecnie w przeważającej części możliwa zabudowa - mieszkaniowa, usługowa lub łącząca obie te funkcje.

Zgodnie z MPZP całość podzielona jest na obszary różniące się od siebie funkcjami zabudowy. Największy fragment stanowi teren przeznaczony pod zabudowę mieszkaniową i usługową (ok. 2,03 ha), pozostały obszar działki stanowią tereny wyłączone z zabudowy (tereny zielone oraz rolnicze).

Charakterystyka zabudowy według MPZP:

1. 17 MN, U - tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i zabudowy usługowej, z dopuszczalną agroturystyką.

  • powierzchnia zabudowy - do 30% wielkości działki budowlanej,
  • powierzchnia biologicznie czynna - minimum 50%
  • forma zabudowy - wolnostojąca i bliźniacza,
  • wysokość zabudowy - nie więcej niż 8,5m od poziomu terenu do kalenicy,
  • szerokość elewacji frontowej - nie określa się,
  • dachy dwuspadowe, zakres pochylenia 300-450,
  • dopuszczalne podpiwniczenie budynku,
Minimalna powierzchnia działek:

  • dla zabudowy wolnostojącej - 1000 m2,
  • dla zabudowy bliźniaczej - 500 m2,
  • dla zabudowy usługowej - 3000 m2.
2. 62 R - tereny rolnicze, zakaz zabudowy.